Czy powinienem/-nam założyć kolonię mrówek? – QUIZ

Ten quiz ma niewiele wspólnego z wiedzą, dlatego też go nie numeruję 😀 ! Oczywiście w niektórych pytaniach musisz wykazać się absolutnie podstawowymi informacjami dotyczącymi hodowli mrówek, jednak tak naprawdę chodzi tu o to, czy będziesz Dobrym Hodowcą 😀 …

 1. Zawsze może się coś stać – chociażby wyjazd z domu na dłuższy czas, a nawet sytuacje nieprzewidziane uniemożliwiające Ci sprawowanie opieku nad mrówkami… Czy masz w pogotowiu kogoś, kto może tymczasowo zająć się karmieniem Twoich podopiecznych i ta osoba nie ma nic przeciwko (nie boi się mrówek ani się ich nie brzydzi itd.)?
  a) TAK
  b) NIE
 2. Czy często chcesz mieć coś, lecz później szybko Ci się to odwiduje? Na to pytanie odpowiedz szczerze, nawet jeśli wydaje Ci się, że z mrówkami będzie inaczej, wybierz właściwą odpowiedź 🙂 .
  a) TAK
  b) NIE
 3. Tutaj również musisz zdobyć się na szczerość: Czy jeśli poświęcasz na coś dużo czasu, później czujesz do tego pewnego rodzaju „wstręt” (lub po prostu nie masz ochoty do tego wracasz, odpycha Cię to)? Może tak się dziać np. z książką lub grą komputerową, lecz także z nauką, do której jesteś zbytnio zmobilizowany/-a 😀 .
  a) TAK
  b) NIE
 4. Czy jesteś w stanie poświęcić swoim mrówkom budżet około 50 zł miesięcznie? Może to trochę zbyt dużo, jednak lepiej mieć pewność 😀 .
  a) TAK
  b) NIE
 5. Czy jesteś w stanie zapewnić mrówkom właściwe warunki do hibernacji (inne niż balkon lub ogród!)? Może to być np. lodówka, strych lub piwnica, lecz temperatura musi wynosić tam oczywiście około 1-6°C.
  a) TAK
  b) NIE
 6. Czy jesteś w stanie „dać mrówkom spokój”? Musisz pamiętać, że codzienne oględziny przez gości przychodzących do Twojego domu, a zbyt częste narażanie Twoich podopiecznych na wąchanie chemicznych substancji (np. płynów do mycia szyb) jest niewskazane i wcale nie jest to kwestia dni, lecz miesięcy bez kontaktu z takimi „trutkami”.
  a) TAK
  b) NIE
 7. Co prawda otrzymujesz tu tylko dodatkowe punkty, lecz czy wiesz, że nie należy dawać kolonii żywego pokarmu, np. niepokrojonych na części insektów? Pamiętaj też, że pokarm ten musi pochodzić ze sklepu zoologicznego, nie możesz chwytać go z ogrodu, bo może mieć on w sobie niezbezpieczną zawartość.
  a) TAK
  b) NIE
 8. To już ostatnie i najważniejsze pytanie – czy przeczytałeś już (lub czy w chwili zamawiania kolonii będziesz mieć przeczytane) wszystkie artykuły z sekcji „Dla Początkujących Hodowców” na MyrmeLunie (link poniżej)?
  a) TAK
  b) NIE

https://myrmeluna.com/category/dla-poczatkujacych-hodowcow/

Mrówki jedzą drewnojada (insekta).

Myślę, że wiesz jakie są „poprawne” odpowiedzi 😀 . Na wszelki wypadek je tu jednak podam 😀 .

 1. a) TAK
 2. b) NIE
 3. b) NIE
 4. a) TAK
 5. a) TAK
 6. a) TAK
 7. a) TAK
 8. a) TAK

Myślę, że na podstawie Swoich odpowiedzi potrafisz stwierdzić, czy nadajesz się na Hodowcę Mrówek. Tak naprawdę hodowla nie jest zbyt trudna – musisz tylko uświadomić sobie, z czym się ona wiąże. Jeśli osiągnąłeś wynik co najmniej 6 punktów, możesz bez wahania zakupić nową kolonię (ale uwaga! punkt 8 jest obowiązkowy 😀 !).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *