Kilka informacji technicznych – MyrmeLuna (https://myrmeluna.com)

Drogi Czytelniku!

MyrmeLuna w Internecie jest już rok, jednak nie zawsze funkcjonowała pod tym samym adresem URL. Wszystkie teksty zostały jednak skopiowane, więc znajduje się tu cała MyrmeLuna. Pisać posty planuję jeszcze długo – blog nadal nie zawiera wszystkich cennych informacji o mrówkach! Urodziny MyrmeLuny (jako bloga) wypadły w piątek, 11. września. Z okazji tego właśnie święta na stronie pojawiły się nowe:
-podstrony: filmy, spis gatunków mrówek Polski (planowany na za miesiąc – 11 października),
-podsumowania: pierwszy miesiąc kolonii Lasius niger u mnie (#1 2020, #2 2020, #3 2020, planowane na za tydzień – 18. września).
Sekcja „Komunikaty o rójkach” wygaśnie wraz z końcem października. Zamiast niej pojawi się „reklama” kalendarza rójek 2021! Nie jest on jeszcze kompletny, ponieważ loty godowe można zgłaszać nawet pod koniec listopada, ale część już została przygotowana. Także po prawej stronie na niektórych zakładkach (np. blog, galeria itp.) – w grudniu – pojawi się gotowy kalendarz rójek na rok 2021!
Po nowym roku planuję zacząć pisać cenne wskazówki dotyczące hibernacji mrówek, dla osób, które nadal z tym procesem nie wystartują 🙂 . Gdy pogoda zacznie być już ładna (pewnie w okolicach marca; kwietnia), napiszę o końcu hibernacji różnych gatunków dzikich mrówek (np. L. niger 🙂 ).
Oczywiście maj i czerwiec to jak zwykle tematy rójki, no a pod koniec lipca ilość początkujących czytelników zawsze wzrasta, więc pewnie kategoria „Dla Początkujących Hodowców” także wzbogaci się w nowe artykuły. „Wpis tygodnia” zniknie niebawem, ale właśnie kolejnej jesieni pojawi się na nowo! Wtedy wybór wpisów na pewno będzie jeszcze większy!
W przyszłym roku planuję także napisać jakieś wyniki badań (raczej na mrówkach z hodowli). Niebawem stworzę też grupę wpisów moim zdaniem najciekawszych. Kategoria ta zostanie zapewne zatytułowana: „Polecane wpisy”, jednak po kilku tygodniach zniknie.
Od października wpisy nie będą publikowane systematycznie co pięć dni, skupię się jednak na ulepszaniu strony „galeria”. Możliwe, że codziennie pojawiać będą się jakieś ciekawe zdjęcia.
Jeszcze w tym roku planuję mocno zmienić stronę główną (usunąć z niej:
napis „Dziennik Myrmica rubra 🙂 !”,
zdjęcie: „PROSZĘ ZGŁASZAĆ RÓJKI NA MYRMELUNIE”,
blok: „Komunikaty o rójkach”, „Wpis tygodnia”).
Mam także nadzieję, że uda mi się zlikwidować błąd załączników, które wyświetlają się tak:
.
Za rok pojawi się także kolejne takie podsumowanie!

Tekst skopiowany z: https://myrmeluna.com/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *