Kalendarz rójek – prawie gotowy.

Kalendarz rójek został już wykonany, ale MyrmeLuna nadal czeka na ewentualne zgłoszenia, które mogłyby wnieść jakieś zmiany.

Obecnie zawiera on 35 gatunków mrówek (czyli aż o 15 więcej niż wersja na ten rok!). Nie jest on aż tak kolorowy, jak poprzedni, ale zaznaczone są dzięki temu gatunki półklasztorne oraz pasożytnicze. Posiada także spis miesięcy wraz z wypisanymi mrówkami.

komentarze

Zapowiedź brzmi super 😀 Gratuluję powiększenia kalendarza aż o 15 gatunków 🙂 Na pewno będę z niego korzystać!

Odpowiedz

Kalendarz rójek jest niezwykle ciekawy przez dwie perspektywy (jedna z punktu widzenia gatunku, a druga – miesiąca). MyrmeLunie udało się uzyskać niezwykłą ilość zgłoszeń rójek, które także przyczyniły się do tego wzrostu! W tym roku okazało się, że poprzedni kalendarz był dokładny, ale brakowało mu wiele do doskonałości. MyrmeLuna ma nadzieję, że ta wersja sprawdzi się jeszcze lepiej, pokrywając się z prawie wszystkimi lotami godowymi. Chciałaby także takiej samej lub nawet większej ilości zgłoszeń! W grudniu pojawi się podsumowanie z tego roku. Zawierać będzie ono z pewnością także ciekawe informacje o rójkach i ich zgłoszeniach. Ten okres pokazał, że ciągłe zmiany klimatu mają wpływ nie mniej na mrówki, niż na ludzi 🙂 !

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *